אתר דוגמא / אינו פעיל
לדף הבית של תיאטרון תהל
אודות גרי בילו               אודות תיאטרון תהל
 
תיאטרון תהל - תיאטרון הקהילה הגאה - מיסודו של גרי בילו ז"ל - נוסד בשנת 2011 - פועל במרכז הגאה בת"א
 
 
חברי האנסמבל המקורי של תהל
גרי בילו וגיל וייס
מאיה שעיה במאית - מלאכים באמריקה
מלאכים באמריקה - בחזרות
חזרות עם הבמאית אתי רזניק
אילנה באואר, בועז שחורי
אלי דנקר, בועז שחורי
מנוחה במהלך חזרות
קבוצת תהל (ע"ר)
קבוצת התיאטרון תהל (ע"ר) הוקמה בינואר 2011 ע"י שחקנים צעירים בוגרי בית הספר לאומנויות הבמה "בית-צבי", ביוזמתו ובתמיכתו של גרי בילו ז"ל,  מי שהיה מנהלו של  "בית-צבי" במשך 28 שנים ושימש כיו"ר ההנהלה הציבורית של תהל מיום הקמתה. בחודש דצמבר 2011 הלך גרי בילו לעולמו. לאחר מותו, החליטו חברי קבוצת תהל להמשיך את העשייה ואת פעילות הקבוצה והנציחו  את זכרו ב לוגו חדש לו נוספה השורה: מיסודו של גרי בילו.
שנת 2017:
יו"ר תהל: שמרי סגל
מנכלית תהל: נועה שכטר
בינואר שנה זו קיבל התיאטרון תמיכה תקציבית תקדימית ממדור פרינג' של משרד התרבות.
רקע
תהל (ע"ר) הוקמה מתוך הצורך לתת מענה לתכנים אשר אינם מקבלים ביטוי הולם בתיאטרון הרפרטוארי בישראל, ליצור במה נוספת לחשיפה של אומנות חדשה ותיאטרון אחר אשר נותנים ביטוי לקבוצות מיעוטים בחברה הן כיוצרים והן בבחירת החומרים.
עד כה, מרבית חברי תהל - היוצרים, הבמאים, אנשי המוסיקה והשחקנים עבדו בהתנדבות מתוך רצון משותף לקדם את התיאטרון הישראלי וליצור פלטפורמה נוספת ליצירה וביטוי.
תיאטרון
אנו בתהל מאמינים באומנות התיאטרון ומחפשים מדי יום דרכים נוספות לחדש אותה וליצור שפת תיאטרון ישראלית ומודרנית, תיאטרון ישראלי חדשני ומקצועי אשר פונה לקהל הישראלי החדש והוותיק כאחד. כתלמידיו של גרי בילו ז"ל אנו עושים הכל באהבה ומתוך שליחות אמיתית. שאיפתנו היא ליצור תיאטרון מרתק ומרגש שנוגע בקהל ומדבר אליו בגובה העיניים. בנוסף, אנו מאמינים שכדי שתיאטרון יגיע לכלל האוכלוסייה, עליו להיות נגיש לכולם. אנו משתדלים לשמור על מחירי כרטיסים סבירים ככל שניתן, כדי לאפשר לכל אדם באשר הוא להגיע ולצפות בהצגות שלנו
תהל והקהילה הגאה
תיאטרון תהל שם לו למטרה להעלות מחזות אשר לרוב אינם באים לידי ביטוי בתיאטרון הרפרטוארי ויש להם נגיעה בחיי הקהילה הגאה וקבוצות מיעוט נוספות בחברה.
בתהל, עובדים יחדיו שחקנים, מחזאים, בימאים ועוד יוצרים רבים, מהקהילה ומחוצה לה,  מתוך רצון  אמיתי לשמש כגשר תרבותי בין  חלקיה המגוונים של החברה ובמטרה לייצר דיאלוג מתמיד בין הקהילה הגאה לבין כלל החברה הישראלית. אנו מאמינים שבאמצעות התיאטרון וע"י בחירה נכונה של מחזות נוכל להגשים זאת ולהוסיף עוד רבדים של תרבות לחברה כולה.
אנו מודעים לכך שחלקים רבים בחברה הישראלית אינם מקבלים ביטוי מספק לתחושותיהם, לדילמות שלהם ולצורת החיים שלהם, אך אנו מאמינים שהתיאטרון ההומו לסבי יכול לחשוף בפניהם מצבים ודמויות, דילמות וקונפליקטים, אליהם הם יכולים להתחבר ועמם הם יכולים להזדהות, להתרגש ובעיקר – להנות.
אנו בתהל שמנו לנו למטרה להעשיר את חיי התרבות של הקהילה ולהוות נקודת מפגש תרבותית ומהנה. יחד עם זאת, הצגות תהל מופנות לא רק לקהל הגאה. אנו מעוניינים לחשוף את הצגותינו לקהל רחב ככל שניתן. רק כך נוכל לייצר דיאלוג אמיתי ולפתוח את העולמות להכרות חדשה ומעמיקה יותר, למען בניית גשרים בין הצדדים ולהבנה של העולמות השונים המתקיימים זה לצד זה בחברה הישראלית של המאה ה-21.
פעילות
בתחילת דרכה הופיעה תהל (ע"ר) ב"מרכז סוזן דלל" השוכן בשכונת "נווה צדק" בתל אביב. שם עלו מספר  הפקות של תהל  כאשר הראשונה שבהן היתה הצגה מרובת משתתפים ובבכורה ישראלית של המחזה "בעקבות הזמן האבוד"  מאת הרולד פינטר, המבוסס על ספרו הקלאסי של מרסל פרוסט.  במשך הזמן, ובמהלך טבעי, עברה הפעילות המרכזית של תהל לאולם התיאטרון של "המרכז הגאה" ב"גן מאיר" בתל אביב. כיום אנו פועלים מתוך המרכז הגאה המשמש לנו כבית. באולם התיאטרון של המרכז אנו מעלים מספר הצגות אשר רצות במקביל כל חודש.
תהל מארח / Unplugged
כחלק מעולם התרבות הישראלית הקמנו את תהל מארח ו"תהל Unplugged". במסגרת הזו אנו מארחים ומעלים הופעות בתחומים שונים שאינם תיאטרון, כגון מוסיקה ומחול. בכך אנו רוצים לעזור לקדם יוצרים חדשים מהקהילה ומחוצה לה. יצירה ישראלית חדשה, מופעי בידור או מופעי שירה עולים במסגרת "תהל מארח/Unplugged ". אנו שמחים לתת במה לאמנים חדשים נוספים אשר ראויים לבמה וכך יכולים להוסיף עוד צבעים ורבדים לתרבות הישראלית העכשווית.
מטרות לעתיד
תהל (ע"ר) שמה לעצמה למטרה להפוך להיות תיאטרון קטן ומוביל בתרבות הישראלית, ליצור שפה חדשה של תיאטרון ישראלי ולהגיע למגוון רחב של קהלים מכלל האוכלוסיה. כמו כן, אנו מתכוונים לקחת חלק בפסטיבלים בעולם וליצג את התיאטרון הישראלי.
בקרוב, אנו מתכננים להעלות מחזות חדשים, פרי עטם של מחזאים חדשים ולא מוכרים ובכך גם להגדיל את מקומה של יצירה ישראלית מקורית וחדשה בתיאטרון הישראלי. אנו מקווים כי בעתיד נוכל למצוא מקום משלנו שישמש לנו בית קבוע בו נוכל להמשיך ולפתח את תהל ולתת במה למספר רב יותר של יוצרים, זמרים, אנשי מוסיקה, שחקנים, במאים ושאר אמנים ישראלים חדשים.
 
תהל בויקיפדיה
 
נשמח לראותכם בהצגותינו ולשמוע את דעתכם בכל נושא, באמצעות דף - צרו קשר  באתר זה
 
   
 
הצטרפו לרשימת התפוצה של תהל Share בקרו את תהל בפייסבוק
גרי בילו   קישורים   צרו קשר   כתבו עלינו   לוח הצגות   תהל מארח   הצגות   מי אנחנו   דף הבית
Reshef - Website Building & Seo   שירה רשף - עיצוב, בנייה וקידום אתרים